Definede Adam İşareti – Dedektör | Dedektör Fiyatları | Altın Dedektörü
Sizde Hayallerinizi Bir Dedektör'le Gerçekleştirebilirsiniz!!! Hadi Ne Duruyorsun? DedektörAlan TaramaToprak Altı Görüntüleme

Definede Adam İşareti

Definede Adam İşareti

Definede Adam İşareti Dili

Definede adam işareti kabartma ise kaya mezarını işaret edebilir, 100 metre çevresinde kaya mezarı olma ihtimali yüksektir bu işaretler uzun yıllardır göz önünde bulundukları için büyük ihtimalle şimdiye kadar açmışlardır, bu işaretlerin bulunduğu mezarlar genellikle dönemin zengin ve saygın kişilerinin mezarlarıdır içinde bulunan tarihi objelerin miktarı kral mezarları’na eş değerdir hatta bazıları kral mezarıdır.

Kayada define adam işareti varsa tam olarak gözlerine bakın, gözleri mezarın olduğu yöne bakar vaziyette olmalıdır, insan veya adamın vücudunun yönü ile gözlerinin baktığı yön farklı olabilir bu durumu dikkate alın.

Adam işareti kadın işareti gibi değildir adamın elleri belirli bir şekilde ise paranın gömüldüğü yönü gösteriyordur. Kadınlarda genelde gözler paraya bakar gözlerinin baktığı yön göz ile ve bir define arama cihazı ile dikkatlice incelenmelidir. Erkek insan işaretinde ise eller paraya bakar özellikle sağ el ne tarafı gösteriyorsa o bölge alan tarama cihazı veya altın arama dedektörü ile dikkatlice kontrol edilmelidir.

Adam İşareti Define

İnsan işareti kaya üzerinde elinde başak, şimşek tutuyorsa ve sakallı ise geleneksel kıyafeti olan etek giymiş ise Hitit Tanrısını ifade edebilir. Gömü işareti olmayabilir bulunduğu bölgenin kutsallığını ifade edebilir tarihi eser değeri vardır lütfen tahrip etmeyiniz.

 

Adam işaretleri geçmiş tarihlerde yol kenarlarına yapılmış ise yolun gidişatını ifade ettiği bilinmektedir. Bunların haricinde ki adam işaretleri gömü işaretlerine girmektedir. Çizim veya kabartma olabilir. Çizimde çizgiler aramak için yön verebilmekte, kabartmada ise işaretin farklılık gösteren tarafı aramak için yön vermektedir.

Adam Kafası Define İşareti !

Kral veya bölgenin ileri gelen lideri olan kişilerin gömüleri genel olarak kaya mezarların içlerinde şahsın yanına konulduğundan kaya yüzeyinde bulunan insan kafası oyma ve kabartma define işaretleri dikkatlice incelenmelidir. İnsan kafası define işaretlerinin bulunduğu yerin etrafında veya altında muhtemelen gizli bir kapı bulunabilir. Bu kapı horosan ile veya kireç gibi o dönemde kullanılan malzemeler ile gizlenmiş olabilir.

İnsan kafası işareti olan yerlerde arama sırasında ve kapalı alan içerisine girildiğinde dikkatli olunmalıdır. Bu mezarlar veya gömüler büyük ihtimalle tuzaklı olabilir. Eğer yüksek mevkii de birine ait bir mezar ise aşağıda kapıyı açmaya çalışırken, büyük ihtimalle yukarıdan taş parçaları düşecektir. İnsan sağlığının önemi için gerekli tertibatı almadan kesinlikle açmaya çalışılmamalıdır. İnsan kafası kabartması olan yerin olduğu kaya yüzeyinde belirli bir kapı şekli var ise kapının olduğu yerden mezara girilebilir. Eğer kapı kırık ve açık ise çoktan define avcıları ziyaret etmişler ve mezarı soymuşlardır.

Antik çağ döneminde mezar odaları saygın ve zengin kişiler için yapıldığı için kaya yüzeyine, şahsiyeti simgeleyen insan kafası resmedilmiş olabilir. Genellikle insan kafası işaretinin altındaki kapı kapalı ve mühürlüdür. Kapılarda ki düzenek içeriden kapatılınca dışarıdan açılmayacak şekilde olabilir. Kapıyı içeriden en son kapatan kişi değerli şahsiyetin hizmetçisidir.

O da görevini tamamladıktan sonra içeride ölürdü. Bu nedenle böyle bir yere girilir ise sürpriz ile karşılaşılabilir. Aynı zamanda bu gibi yerler kapalı alanlar olduğundan metan gazı olabilir. Bu duruma karşı gaz maskesi kullanılmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.