Akrep Definede İşareti – Dedektör | Dedektör Fiyatları | Altın Dedektörü
Sizde Hayallerinizi Bir Dedektör'le Gerçekleştirebilirsiniz!!! Hadi Ne Duruyorsun? DedektörAlan TaramaToprak Altı Görüntüleme

Akrep Definede İşareti

Akrep Definede İşareti

Akrep define işareti, Yurdumuz eski çağlardan günümüze kadar birçok uygarlığı bağrında bulundurmuş derin bir geçmişe sahip bir coğrafyada yer almaktadır. Bu uygarlıklar geçmişten günümüze birçok zenginliği yanında getirmiştir. Geçmiş çağlarda insanlar ziynet eşyalarını eşkıya baskınlarından banka gibi korunaklı yapılarda saklayamadığı için işaretler yardımı ile kayalık alanlara gizlemekteydi. Bu define işaretlerin den biri de akrep işaretidir. Akrep işareti çok gizemli bir yapıya sahiptir. Günümüzde hala birçok defineci ve arkeoloji uzmanı bu akrep define işaretinin gizemini net olarak çözmüş durumda değildir. Ancak arkeoloji uzmanları tarafından yapılan bir kısım araştırmalar neticesinde akrep işareti kraliçe veya sultan eşlerinin değerli eşyalarını bulundurduğuna ilişkin somut ibareler mevcuttur. Define akrep işaretinin manası gömülü olarak bulunan oldukça fazla zümrüt, altın ve gümüşe işarettir. Akrep zehirli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu define işareti ile bulunacak hazinenin içerisinde ciddi anlamda zehir olduğuna veya definenin bulunduğu alanın tuzaklı bir yapıya sahip olduğunu ifade eder. Bu denli korunaklı bir hazineyi ifade eden akrep define işaretinin anlamı gömünün maddi değerinin oldukça fazla olduğudur.

Akrep İşareti Define

Akrep işareti define gerçek ise kaya üzerine kabartma veya çizilerek yapılmıştır.  Akrep işaretinde uzuvlar kayaya en ince ayrıntısına kadar işlenmiştir. Definede akrebin büyüklüğü hazinesinin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak ifade edilmiştir. Akrep işaretinin gömüsü çok uzakta değildir. Bölgede yan yana iki akrep bulunması halinde, akreplerden birinin gömüsü çok yakında bulunan kayalığın altındadır. Bu ilk akrebin hediyesi çıkartacak kişiye yeterlidir. Bu ilk akrebin parasının tuzağı bulunmaktadır çıkartacak kişi ziynet eşyasını tutarken dikkat etmelidir. Çünkü bu hediye ziynet eşyasına zehir atılmış durumdadır. Böylesi bir gömü çıkartılırken kesinlikle eldiven ve gaz maskesi kullanılmalıdır. İkinci akrep işaretinin kazı işçiliği oldukça zordur ve tehlikelidir ancak gömüsünün altında servet yatmaktadır. İkinci akrep işaretinin parası kayalık vadi altına gizlenen bir oda içerisinde bulunan kapının altında define bulunur ancak bu definenin kapısı açıldığı takdir de yukarıdan aşağıya doğru göçük oluşur. Bu nedenle yapılacak kazı doğru şekilde ve işin ehli arkeologlar tarafından yapılmalıdır bu çalışma doğru şekilde yapıldığında bir servet çıkartılabilir.

Akrep İşaretinde Defineye Giden Yol

Bulunan akrep işaretinin ne anlama geldiğini detaylı olarak bildirmeye çalıştık ancak gömünün  bulunduğu yerin araştırması adrenalin evolution alan tarama cihazı ile yapılırsa sonuca ulaşma ihtimali yükselecektir. Evolution alan tarama ile yapılan araştırma sonucunda tespit edilen hedeflerin kontrolü adrenalin pulse dedektör veya adrenalin Z.18 Profesyonel yeraltı görüntüleme cihazı ile yapılabilir. Define cihaz yardımı olamadan çıkartılmak isteniyor ise akrebin kuyruğunun bulunduğu alan, kuyruk bağı ve ayak uzunluklarına dikkat edilmektedir. Buradaki ince ayrıntılar definenin uzaklığına ilişkin olarak yer ve yön bildirmektedir. Bazı kaynaklar akrebin kuyruk boğumu adedince yapılacak adımlama ile definenin yerinin tespit edileceğini tahmin etmektedir. Ayrıca akrebin ayaklarından birinin farklı uzunluktaki olanı definenin yönünü bildirmekte olduğu belirtilir. Bunun yanı sıra akrebin uzun olan kıskacı definenin kaç farklı şekilde korunduğuna ilişkin ipuçları vermektedir.

Akrep İşareti ve Anlamı

Tarihte yurdumuz jeolojik olarak bir çok uygarlığı coğrafyasında bulundurmuştur. Bu nedenle definelere ait akrep işaretlerine ülkemizde denk gelinmiştir. Genellikle ülkemizde bulunan akrep işaretlerinin baş kısmı bulunmamaktadır. Baş kısmı olmayan akrebin kuyruğuna doğru olan bölgelerinde oyma işareti aranmalıdır. Bulunan oyuk işareti bir kaya parçasını veya bir mezarını ifade eder. Oymanın yakın bölgeleri kontrol edildiği takdirde gizli bir mahzene kapı açıldığı gözlemlenmiştir. Mahzen kapısı açılınca yukarıda biriken toprak yığını, mahzenin kapısını açan kişinin üzerine döküldüğü şeklinde bir mekanizmaya sahiptir. Ülkemizdeki bazı akrep oymaların da ise incirlik veya ağaç dallarının yakınında bulunan alanların altında kalan kayalıklara gizlenmiştir. Böylesi bir durum gözlemlendiği takdirde define bir mağara içerisinde  aranmalıdır. Ancak definenin gizlendiği mağaraya giriş oldukça zordur. Bir höyük girişi bulunmak zorundadır. Buraya güvensiz bir şekilde girildiği takdirde gerekli önlem alınmaz ise biriken zehirli gazla kazıyı yapan kişi ciddi anlamda zarar görebilir hatta bu zehirli gaz etkisi ile temas eden kişi ölebilir.

İşaretlerin Sırrı için En İyi Define Bulma Cihazları !!!

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.