Dedektör ile Define Arama Nasıl Yapılır ?
Sizde Hayallerinizi Bir Dedektör'le Gerçekleştirebilirsiniz!!! Hadi Ne Duruyorsun? DedektörAlan TaramaToprak Altı Görüntüleme

Dedektör ile Define Arama Nasıl Yapılır ?

Dedektör ile Define Arama Nasıl Yapılır ?

Define Nerelerde Aranır?

En iyi altın dedektörüne sahip olsanız da yerin altı boşsa herhangi bir sonuç elde etmeniz mümkün değildir. Yapmanız gereken ilk önce arazi seçimini doğru yapmaktır. İnsanlar gömülerine kolayca ulaşabilmek için saklama alanlarına bazı işaretler bırakmış olabilir. Define işaretleri arasında; matematiksel semboller, hayvan figürleri vardır. Bunun yanı sıra toprağın gevşek yapıda olduğu noktalarda ve güneş ışınlarının vurduğu alanlarda, define bulma ihtimalinin daha yüksek olduğu söylenebilir.

Suda Define Aramak Mümkün mü?

Suda define olma ihtimalinden bazı noktalar için söz etmek mümkündür. Örneğin; derelerin birleştiği ya da ayrıldığı noktalarda gömülere ulaşanlar vardır. Bunun yanı sıra yaz aylarında suyu olmayan dereler de define için verimli alanlardır. Bilim adamları tarafından, sürekli sulak olan alanların altına define gömmenin mümkün olmadığı ifade edilmektedir.

Yüzeysel Define Arama Sürecinde Dikkat Edilecekler

Dedektör çeşitleri arasından bir tercih yaparak cihaz satın almak, maalesef ki gömüye ulaşabilmeniz için yeterli değildir. Dikkat etmeniz gereken pek çok noktayı yazımızın içerisinde bularak kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Yüzeyde yapılacak işlemler sırasında yapacağınız ufak bir hata, ciddi yaralanmalara dahi yol açabilir. Örneğin; dağ yamaçlarında, uçurum kenarlarında yapılan aramalarda; yeterli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Bilmediğiniz dağlık ve ormanlık arazilerde ise yolunuzu kaybetmemek için gerekli tedbirleri almalısınız. Define arama dedektörünün size verdiği ipuçlarını doğru okumak ve tanımadığınız arazilere girmemek, bu noktada dikkat edilecek önemli detaylardandır.

Kendi Arazinizde Define Ararken Unutmamanız Gerekenler

Kendi arazinizde define aramanızın önünde yasal bir engel yoktur. Yanınızda kazma, kürek bulunmadığı sürece, dedektör çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanı kullanarak arama yapabilirsiniz. Size ait olan arazinin bulunduğu yerleşkede daha önce farklı uygarlıkların yaşadığına dair duyumlar aldıysanız, araziyi gözden geçirmenizde fayda var. Adrenalin dedektör çeşitleri sayesinde her yeri kazmanıza gerek kalmaz. Araziyi taramak için kullanabileceğiniz ve kısa sürede sonuç veren son derece gelişmiş cihazları, firmamızdan temin edebilirsiniz. Bu cihazlardan biri Adrenalin Secret Imager cihazıdır. Cihazın en önemli avantajı, kimsenin define aradığınızı anlamamasıdır. Bu sayede istediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeraltından alınan ve üç boyutlu olan görüntüler, doğrudan telefonunuza ulaşır. Bu define arama dedektörü, on metre derinliğe kadar görüntüleme yapabilir.

Doğru Dedektör Seçimi Nasıl Yapılır?

Define ararken kullandığınız dedektör modelleri, başarıya giden yoldaki en önemli unsurdur. Yapmanız gereken cihaz seçimini titizlikle gerçekleştirmektir. İkinci el cihaz almaya kalktığınızda, dedektörün durumundan ve sorunsuz çalışacağından emin olamazsınız. Cihazın arızalı olması halinde verdiğiniz para boşuna gidebilir. Bu nedenle seçiminizi doğru bir firmadan yana yapmalısınız. Adrenalin Dedektör olarak sizi en kaliteli cihazlarla buluşturmaktayız. En iyi altın dedektörü modellerinin sunduğu üstün özellikler, işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

Dedektör İçin Ne Kadar Ödeme Yapmam Gerekir?

Dedektör fiyatları, ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Cihazın ne kadar derinliğe ulaştığı, görüntüleme yaptığı alanın genişliği, değerli ve değersiz metal ayrımı yapabilmesi gibi pek çok özellik; fiyatın belirlenmesinde etkilidir. İşe bütçeniz doğrultusunda bir cihaz ile başlayabilir; uzun vadeli hedeflerinize göre farklı cihazlara yönelebilirsiniz. Adrenalin Dedektör olarak sizlere sunduğumuz en yüksek fiyatlı cihazlardan biri Adrenalin Z-18 Profesyonel’dir. Bu define arama dedektörünün özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

  • Cihaz, yeraltında bir obje tespit etmesi halinde bu objenin görüntüsünü üç boyutlu olarak tüm detaylarıyla bilgisayar ekranına verir.
  • 10 metre derinliğe ulaşabilir.
  • Farklı zeminlerde her zaman başarılı sonuç verir.
  • 3D sinyal işleme, manyetik alan düzenleme özelliği vardır.
  • Klasik dedektör modellerine göre çok daha derin noktalara ulaşır.

 

Dedektör Nasıl Kullanılmalıdır?

En iyi dedektörleri sizlere uygun fiyatlarla sunan firmamız, kullanım konusunda da her zaman yanınızdadır. Cihazların nasıl kullanılacağı hakkında detaylı eğitimlerimiz sayesinde zorlanmadan define arayabilirsiniz. Teknik ekibimizin size vereceği detayları, en iyi şekilde öğrenerek ve cihazın ayrıntılı kullanım talimatlarını dikkatlice okuyarak; sorunsuz kullanım için gerekli adımları atabilirsiniz.

Define Arama İzni Almama Gerek Var mı?

Yasal boyutu da olan define arama işinin bazı sınırları vardır. Sit alanlarında, mezarlıklarda, ve askeri bölgelerde arama yapmanız yasaktır. Diğer bölgelerde arama yaparken de yanınızda kazma, kürek gibi eşyalar bulundurmamanız gerekir. Arama yaptığınız alan başkasına aitse noterden tasdikli muvafakatname almalısınız.

En doğru cihazla yola çıkmak ve satın alma sonrasında da ihtiyaç duyduğunuz desteği almak için Adrenalin Dedektör sizin için en doğru tercihtir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir