DEDEKTÖR NASIL YAPILIR – Dedektör | Dedektör Fiyatları | Altın Dedektörü
Sizde Hayallerinizi Bir Dedektör'le Gerçekleştirebilirsiniz!!! Hadi Ne Duruyorsun? DedektörAlan TaramaToprak Altı Görüntüleme

DEDEKTÖR NASIL YAPILIR

DEDEKTÖR NASIL YAPILIR

DEDEKTÖR NASIL ÇALIŞIR

Dedektör nasıl yapılır İnsanlar geçmişten günümüze belirli alanlarda çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için basit elektronik devreleri yapmışlardır. Dedektör nasıl çalışır bu devreler kimi zaman bir bilgisayarda kimi zaman bir su deposunda şamandıra da. Kimi zaman müzik dinlerken istediğimiz ses yüksekliğini karşılamayan hoparlörlerin performansını arttırmak için veya ışık ve ses sistemlerinde güçlendirme amaçlı kullanılmıştır.

Dedektör nasıl yapılır İşin aslı kendi kendine bir şeyleri başarmak insanı mutlu eder. Fakat dedektör konusuna gelecek olursak maalesef böyle bir şey mümkün değil. Günümüzde çoğu firma özellikle ( biz ) ürettiğimiz dedektörlerin içini özel elektronik izelasyon dolgu malzemeleriyle doldurarak teknolojilerinin çalınmasını önlemekteyiz.

Dedektör nasıl yapılır genelde firmalar yada tekil elektronik bilgisi olan kişiler üretilen başarılı cihazları kopyalayarak zahmetsiz emeksiz keşfedilen başarılı teknolojiyi çalmayı hedeflemektedir. Bırakalım kopya çekmeye çabalayan beceriksiz kişileri. Gelelim elektronik bilgisi olan kendini geliştirmiş birine. Tabiki bu tarz kişiler elektonik devrelerini kullanarak yaptıkları basit cihazın metale yaklaşımı söz konusu olduğunda ötmesini sağlayabilirler ve bunu başarmanın mutluluğunu yaşabilirler haklarıdır güzel bir şey başarmışlardır. Ama iş altın ve hazine aramada kullanılacak yüksek teknoloji gerektiren ihtiyaçlar için amatör kişilerin yaptıkları cihazlar yetersiz kalacaktır.

İşin aslı güzel bir metal dedektör nasıl yapılır uzun yıllar süren bilgi birikimi yoğun çalışma ve yüksek meblağlarda araştırma için sermaye gerektirir. İlk amatör dedektör tasarımınızda güzel kaliteli altın dedektörü satın alırken sarf edeceğiniz maddiyatın daha fazlasını harcamak durumunda kalırsınız.

Bir dedektör seri üretime girmeden önce mühendisler tarafından çok uzun süreli uygulamalı arazi testleri ve aramaları yapılır. Yapılan arazi testleri sonucunda geliştirilir en iyi en yüksek performansı verecek hale getirilir. Yavaş tasarlanır en önemlisi dayanıklılık esas alınır bundan kastımız dedektörün zor çalışma şartlarında uzun yıllar zorluklara dayanması ve sağlıklı çalışmasını sürmesidir.

Bilinen dedektör markaları nın en düşük alt model ürünlerinde bile yıllar süren araştırma geliştirme çalışmaları ve sayısı bilinmeyen testler düzenlemeler ile ortaya çıkmıştır. Atölyelerde yapılan dedektörler de bazen üründen ürüne fark görebilirken. Seri üretim dedektörlerin birbirinden milimetrik farklı olması tüm projenin baştan yazılmasına neden olabilir.

İyi bir elektronik bilginiz varsa evde metal yaklaşımında sizi haberdar edecek bir dedektör yapabilirsiniz. Fakat arazide kullanmak üzere alan tarama cihazları yapmak istiyorsanız bu evde kullanmak üzere bir bilgisayar yapmakla aynı şeydir. Hatta yapacağınız elektronik aletin kullanırken yere düşeceğini sürekli sallanacağını suya gireceğini sıcakta ve soğukta plastik aksamının zamanla tahriş olacağını ömrünün kısalacağını unutmayın. Bu yüzden benzer sebepler ile belirli yerlerde üretilen merdiven altı detektörlere itibar etmeyiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.