DEFİNE ARAMADA EN İYİ DEDEKTÖRLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!!!

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler . Dedektör ile define aramada dikkat edilmesi gerekenler. Dedektör define aramada veya farklı bir alanda kullanılır. Bir çok dedektör çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları define için kullanılanlar, askeri amaçla kullanılanlar inşaat sektöründe kullanılanlar güvenlik amaçlı kullanılanlar, teknik amaçlı kullanılanlar vs. dir.

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler

A) Hobi tek para ve altın sikke dedektörleri Genellikle küçük çapta olan paraları altınları yer yüzünün birkaç metre altında olan herhangi bir metali çıkartmada başarılıdırlar. Fakat derinlik konusunda sorun yaşarlar ve toprağın metrelerce altındaki metalleri ne yazık ki göremezler.

B) Güvenlik dedektörleri : Her geçen gün mayınlardan yahut toprağın altında kalmış fakat patlamamış cephane türevli materyallerin parlamasıyla can kayıpları yaşanmaktadır bu sebeple güvenlik güçleri aramalara çıktıklarında yanlarında götürdükleri bu detektörlerle toprak altındaki cephane türevli materyalleri kolay tespit edebilmekte ve can kayıplarına maal vermemeye çalışmaktadır.

C) Teknik Dedektör : Teknik amaçlı dedektörlerde amaçlanan şey bir yapıyı yapmadan önce yerin altında bu yapıya zarar verecek yahut bu yapının zarar vereceği bir şey olup olmadığını saptamaktır. Bu amaçla dedektör kullanımı gerek zaman kaybından gerek yer altındaki herhangi bir yapıya zarar verip geri dönüşü olmayan kayıplara maal vermemektir.

D) Arkeolojik Kazılar :Dedektör define arama ve arkeolojik kazılarda dedektör kullanımı esastır. Amaç mahzen oda tünel gibi tarih kokan gizli kalmış bölümleri açığa çıkarmaktır. Bu bakımda dedektör büyük önem arzetmektedir. Günümüzde arkeologlar yaptıkları her kazıda muhakkak dedektöre yer vermektedirler.

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler

Görüntülü dedektör define aramada, verileri toplayıp kullanıcısına kendi ekranında çok detaylı bir şekilde raporlar sunar. Grafikler ile desteklenmiş üç boyutlu görüntüleri oluşturur ve bütün bunlar kullanıcısına hedefi daha doğru ve emin şekilde bulmasına katkı sağlar. Elbette zamandan çok tasarruf sağlar, zira derin kazılar yapıp yapmamayı ekrandaki verilerin ışığında kullanıcı kolaylıkla karar verebilecek donanıma sahip olur. Ancak dünyadaki bugünün en üst teknolojisi bile yerin altından sağlıklı veya gerçekçi bir görüntüyü sadece sinyaller göndererek, kazmadan göstermeye kafi değildir. Böyle bir teknoloji henüz yoktur. Ancak gelişmiş teknoloji kullanan Define Dedektörleri, metal objenin sinyal cins ve gücüne göre, sinyalin başladığı ve sona erdiği noktaları,sinyalin yansıma zamanlamasını ve şiddetine göre gelişmiş algoritmalarla hesaplayarak ekrana 3 boyutlu ve renkli grafikler çizebilmektedirler. Bu görüntüler kullanıcısına detaylı olarak objenin ne derinlikte, ne boyutlarda , ne cinste bir metal olabileceği hakkında tahmini bilgiler sunabilmektedir.

Dedektör define arama

Görüntülü dedektör define arama sırasında elde edilen tüm ölçüm ve verileri çok hızlı bir biçimde işleyerek, parametreleri oluşturur. Bu verilerin ışığında yüksek verimli işlemciler ve gelişmiş yazılımı sayesinde hedefe odaklanmayı, çevre koşullarını doğru analiz etmeyi, görüntü ile desteklenmiş bir arama yapmayı garanti eder. Görüntülü olmayan dedektör farkları aramalarda veya arama sonuçlarında kullanıcısına daha az ve kısıtlı bilgi sunacağı bilinmelidir.Buna karşın görüntülü olduğu ileri sürülen fakat manyetometre yada gpr ile çalışan ve metal tespit işlemi için uygun olmayan bu sistemler ile elde edilen sonuçlar genellikle çok afaki olacaktır. Toprak altı görüntüleme cihazları fiyatları

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler

Definecilik ve dedektörler hakkında önemli bilgiler