Definecilik Kanunu

Definecilik kanunu, define nedir. Define zaman içerisinde toprak veya mağara yada kaya içerisine saklanmış altın, gümüş vede değerli eşyalara verilen isimdir. Definecilik nasıl yapılır Bu defineler saklanılan zaman ve çağa göre elbetteki değişiklikler göstermektedir ve değer bakımından da yine farklılıklar gösterir.

Define nedir Peki neden değerli eşyalarını yada değerli madenlerini saklama ihtiyacı duymuştur bu insanlar? cevap aslında çok basit eski çağlarda malumunuz çok fazla savaş vardı ve haydutluk yine oldukça etkindi ani baskınlar falan gibi bir çok durum söz konusu idi birde şimdiki zamandaki gibi banka denen bir şey yoktu zengin vede varlıklı kişiler bütün paralarını evde tutamazlardı soyguna uğrayabilirler bir sabah kalktıklarında hiç bir şeylerin kalmadığını görebilirlerdi.

Definecilik Kanunu

Definecilik kanunu Dediğim gibi savaşlar ve haydut baskınları da oldukça fazla olan eski çağlarda insanlar ani baskınlarda kaçarken her şeylerini götüremeyecekleri için bir kısmını saklama ihtiyacı duymuşlardır. Zamanla geri gelip alma düşüncesi ile saklamış ve yer belirtici geldiğinde kolaylıkla bulması için yahutta kendinden sonra çocuklarının kolaylıkla bulabilmesi için bazı işaretler koymuşlardır. Bunun yanında büyük devlet gömüleri eşkıya gömüleri, tapınak gömüleri, kilise gömüleri gibi defineler de mevcuttur. Bu defineler bulunması ve ele geçirilmesi oldukça zorlu defineler!dir.

Definecilik Kanunu

Definecilik kanunu Devlet gömüleri genelde savaşta devlet hazinesinin düşman eline geçmemesi için planlı olarak yapılan gömüler dir, eşkıya gömüleri ise genelde tek parça olmamakla birlikte eşkıyaların yaptıkları soygun ve vurgunların sürekli yanlarında taşıyamayacakları eşyaları sistemli ve işaretli olarak yaptıkları gömüler dir, tapınak ve kilise gömüleri de yine devlet gömüleri gibi düşman ellerine geçmemesi amacı ile yapılmış gömüler dir ve bu dört define gömüsü nün ortak özelliği de geneli itibari ile tuzaklı olmasıdır.

Definecilik Nedir

Define nedir Dedektör piyasası arz talep ilişkisine yaraşır olarak ilerlemektedir. Evrenin bütününde isteği ve alakası üst mertebedir. İnsanlar yıllar boyunca var oldukları cemiyetleri, bunların ilerlettiği uygarlıkları ve en sonunda bizlere günümüzde çok eski yıllardan kalıntılar bıraktıkları hem insan üretimi araçlar hem de tabiatta oluşan ar, doğal kaynaklı değerli elementlere alaka göstermiş ve merak etmiştir.

Definecilik Nedir

Definecilik nedir Evrendeki insanlar yaşadıkları coğrafi alanlara göre değişik meyiller türetmiş ve bu durumlara yaraşır dedektörler ile acemi veya profesyonel olarak arayışa geçmişlerdir. Buna istinaden bir takım toparlama yapılması gerekirse, Türkiye’de bilhassa tarihsel yaşantılar bakımından büyük bir toprak altı kalıntı olması nedeni ile, dedektörcülerin hepsi altın arama çubukları ile arama yapmayı seçmektedirler. Aynı anda vatanımızda “tek para” arama seçeneği de oldukça büyümüştür. Avrupa’nın çoğu yerinde “tek para” seçeneğindeki dedektörcülük ilgi görmektedir.

Definecilik Nedir

Definecilik kanunu Arap mıntıkalarında Definecilik, seçeneği yaygındır. Afrika topraklarında çok yoğun “altın dedektörü” seçeneğinde parçacık taramaları yapılmaktadır. Bilhassa Afrika’da uygarlık parçalarından ziyade natürel altın bulunması dedektörcülerin bu yolda meyil göstermesine neden olmuştur. Amerika ana karasının üst kısımlarında ” tek para” ve “altın aleti” başta gelmektedir.

Ana karanın aşağı taraflarında ise eski ve ilerlemiş uygarlıkların oluşumu, tarama yapanları “define” aletlerine yöneltmiştir. Asya levhasında neredeyse her çeşit aletle tarama yapan dedektörcüler gösterilmesinin yanı sıra, Avusturalya levhasında da yine “altın ve tek para” dedektörleri başta gelmektedir.

DEFİNE ARAMADA KULLANILAN DEDEKTÖRLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !

Definecilik hakkında bilgiler | define ararken dikkat edilmesi gerekenler

Prev 1 of 4 Next
Prev 1 of 4 Next