Definecilik Hakkında Bilgiler

Definecilik hakkında bilgiler ve definecilik hakkında herşey,  define zaman içerisinde toprak veya mağara yada kaya içerisine saklanmış altın, gümüş vede değerli eşyaların geneline verilen isimdir. Bu defineler saklanılan zaman ve çağa göre elbetteki değişiklikler göstermektedir ve değer bakımından da yine farklılıklar gösterir. Peki neden değerli eşyalarını yada değerli madenlerini saklama ihtiyacı duymuştur bu insanlar? cevap aslında çok basit eski çağlarda malumunuz çok fazla savaş vardı ve haydutluk yine oldukça etkindi ani baskınlar falan gibi bir çok durum söz konusu idi e birde şimdiki zamandaki gibi banka denen birşey yoktu zengin vede varlıklı kişiler bütün paralarını evde tutamazlardı soyguna uğrayabilirler bir sabah kalktıklarında hiç birşeylerin kalmadığını görebilirlerdi.

Definecilik Hakkında Bilgiler

Dediğim gibi savaşlar ve haydut baskınlarıda oldukça fazla olan eski çağlarda insanlar ani baskınlarda kaçarken herşeylerini götüremeyecekleri için bir kısmını saklama ihtiyacı duymuşlardır zamanla geri gelip alma düşüncesi ile saklamış ve yer belirtici geldiğinde kolaylıkla bulması için yahutta kendinden sonra çocuklarının kolaylıkla bulabilmesi için bazı işaretler koymuşlardır. Bunun yanında büyük devlet gömüleri eşkiya gömüleri, tapınak gömüleri, kilise gömüleri gibi definelerde mevcuttur. Bu defineler bulunması ve ele geçirilmesi oldukça zorlu definelerdir.

Definecilik Hakkında Bilgiler

Devlet gömüleri genelde savaşta devlet hazinesinin düşman eline geçmemesi için planlı olarak yapılan gömülerdir, eşkiya gömüleri ise genelde tek parça olmamakla birlikte eşkiyaların yaptıkları soygun ve vurgunların sürekli yanlarında taşıyamayacakları eşyaları sistemli ve işaretli olarak yaptıkları gömülerdir, tapınak ve kilise gömüleride yine devlet gömüleri gibi düşman ellerine geçmemesi amacı ile yapılmış gömülerdir ve bu dört define gömüsünün ortak özelliğide geneli itibari ile tuzaklı olmasıdır.

Definecilik Hakkında Herşey

Dedektör piyasası arz talep ilişkisine yaraşır olarak ilerlemektedir. Evrenin bütününde isteği ve alakası üst mertebedir. İnsanlar yıllar boyunca var oldukları cemiyetleri, bunların ilerlettiği uygarlıkları ve en sonunda bizlere günümüzde çok eski yıllardan kalıntılar bıraktıkları hem insan üretimi araçlar hem de tabiatta oluşan ar, doğal kaynaklı değerli elementlere alaka göstermiş ve merak etmiştir.

Definecilik hakkında herşey. Evrendeki insanlar yaşadıkları coğrafi alanlara göre değişik meyiller türetmiş ve bu durumlara yaraşır dedektörler ile acemi ve ya profesyonel olarak arayışa geçmişlerdir. Buna istinaden bir takım toparlama yapılması gerekirse, Türkiye’de bilhassa tarihsel yaşantılar bakımından büyük bir toprak altı kalıntı olması nedeni ile, dedektörcülerin hepsi alan tarama çubukları ile arama yapmayı seçmektedirler. Aynı anda vatanımızda “tek para” arama seçeneğide oldukça büyümüştür. Avrupa’nın çoğu yerinde “tek para” seçeneğindeki dedektörcülük ilgi görmektedir.

Definecilik Hakkında Bilgiler

Arap mıntıkalarında Definecilik, seçeneği yaygındır. Afrika topraklarında çok yoğun “altın dedektörü” seçeneğinde parçacık taramaları yapılmaktadır. Bilhassa Afrika’da uygarlık parçalarından ziyade natürel altın bulunması dedektörcülerin bu yolda meyil göstermesine neden olmuştur. Amerika ana karasının üst kısımlarında ” tek para” ve “altın aleti” başta gelmektedir. Ana karanın aşağı taraflarındaysa eski ve ilerlemiş uygarlıkların oluşumu, tarama yapanları “define” aletlerine yöneltmiştir. Asya levhasında neredeyse her çeşit aletle tarama yapan dedektörcüler gösterilmesinin yanı sıra, Avusturalya levhasında da yine “altın ve tek para” dedektörleri başta gelmektedir.

DEFİNE ARAMADA KULLANILAN EN İYİ DEDEKTÖRLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !

Definecilik hakkında bilgiler | define ararken dikkat edilmesi gerekenler