Prev 1 of 5 Next
Prev 1 of 5 Next

Dedektörler Nerede Kullanılır

Dedektörler nerede kullanılır. Dedektörler farklı kullanım alanlarında çeşitli amaçlar için kullanılır. Farklı alanlarda kullanılmak için üretilen birçok dedektör çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Bunlardan bazıları define araması için kullanılanlar, askeri amaçla kullanılanlar, inşaat sektöründe kullanılanlar, güvenlik amaçlı kullanılanlar, teknik amaçlı kullanılanlar, arkeojeofizik alanında zemin etüdü için kullanılanlar ve bunun gibi çeşitler bulunmaktadır.

Define Aramak İçin Kullanılacak Dedektör

A) Hobi tek para dedektörleri :
Genellikle toprak yüzeyine dağınık olarak düşmüş olan küçük çaptaki tek paraları, altınları yer yüzünün birkaç santimetre altında olan herhangi bir metali çıkartmada başarılıdırlar. Fakat derinlik konusunda sorun yaşarlar ve toprağın metrelerce altındaki metalleri ne yazık ki göremezler.

B) Güvenlik dedektörleri :
Her geçen gün mayınlardan yahut toprağın altında kalmış fakat patlamamış cephane türevli mataryellerin patlamasıyla can kayıpları yaşanmaktadır. Bu sebeple güvenlik güçleri mayın aramasına çıktıklarında yanlarında götürdükleri bu detektörler ile toprak altındaki cephane türevli materyelleri kolay tespit edebilmekte ve can kayıplarına maal vermemeye çalışmaktadır.

C) Teknik Dedektör :
Teknik amaçlı dedektörlerinin kullanım amacı, bir inşaat veya bina yapısı yapılmadan önce yerin altında bu yapıya zarar verecek yahut bu yapının zarar vereceği bir şey olup olmadığını saptamaktır. Bu amaçla dedektör kullanımı gerek zaman kaybından gerek yer altındaki herhangi bir yapıya zarar verip geri dönüşü olmayan kayıplara maal vermemektir.

D) Arkeolojik Kazılar :
Arkeolojik kazılarda dedektör kullanımı esastır. Amaç mahzen oda tünel gibi tarih kokan gizli kalmış bölümleri açığa çıkarmaktır. Bu bakımda dedektör büyük önem arz etmektedir. Günümüzde arkeologlar yaptıkları her kazıda muhakkak detektöre yer vermektedirler.

Dedektörler Nerede Kullanılır

Define Aramak İçin Kullanılacak Dedektör  Adrenalin Dedektör 2000’li yılların başında elektromanyetik algılama teknolojisi alanında kullanılan cihazların üretimini gerçekleştirmek için kurulmuştur.

Adrenalin Dedektör kurulduğu ilk günden itibaren hakkımızda arge çalışmalarını. Metal dedektörler, alan taramalar, görüntülü dedektör ve jeofizik cihazları üzerinde aralıksız sürdürmektedir. Adrenalin Dedektör, eğitimli kadrosu ile yıllar süren arge çalışmaları neticesinde çeşitli alanlarda kullanılan profesyonel dedektörler üretmektedir. Üretilen dedektörler.  Arkeojeofizik alanında, yeraltı madenleri, su kaynaklarını tespit etme alanında ve toprak yapısını analiz etme alanında başarıları sayesinde tercih edilerek kullanılmaktadır.

Üretimi yapılan yer altı araştırmaları ve tespitinde kullanılan cihazlar Uzun menzil algılayıcı Alan Taramalar, 2D – 3D görüntü verebilen Metal ve Maden Dedektörleri, 3D görüntülü toprak analizi yapılabilen elektromanyetik jeofizik radarları dır. Adrenalin Dedektör!ün üretmiş olduğu profesyonel ürünler Hobi, Askeri, Balistik, Jeoloji, Arkeoloji, İnşaat ve Madencilik alanlarında başarı ile kullanılmaktadır.  Altın Arama Dedektörü Fiyatları

Hakkımızda | adrenalin dedektör tekirdağ dedektör satış noktası

ADRENALİN DEDEKTÖR ÜRÜNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !

dedektörler nerede kullanılır?