DEDEKTÖR FİYATLARI

DEDEKTÖR FİYATLARI

Dedektör fiyatları, Alan Tarama Fiyatları, neye göre belirlenir? Dedektör fiyatları ve Alan tarama fiyatları çeşitlerine ve özelliklerine göre değişir. Dedektör fiyatları ‘ndaki önemli farklılıklar bir çok teknik etkene dayanmaktadır. Öncelikle alan tarama fiyatları farklarındaki ilk etken şatış aşamasına gelen bir cihazın araştırma, tasarım, geliştirme ve üretim süresince harcanan para zaman ve emektir.

Arge çok zaman, para ve emek gerektirmektedir. Ne yazık ki Türkiye de arge yapabilen dedektör firma sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Adrenalin Dedektör metal dedektörleri, alan taramalar ve görüntülü jeofizik cihazları üzerinde çok ciddi arge çalışmaları yürütmektedir. Yoğun yürütülen arge çalışmaları sonucunda ürünlerin başarısından doğan müşteri memnuniyetleri Adrenalin Dedektör’ü sektörde rakiplerinden bir adım öne çıkarmaktadır. 

DEDEKTÖR FİYATLARI

Dedektör fiyatları ‘ndaki farklılıkları oluşturan ikinci etken üretim ve kullanım alanlarından doğan değişikliklerdir. Kullanılan sınıf aynı olsa bile dedektörlerin bir birinden ergonomik tasarım yapısı, teknoloji  ve elektronik donanım olarak çok farklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu dedektörler de kulanım alanlarına göre en iyi performans amaçlanıp uzun arge sürecinden sonra farklı şekiller ve teknolojiler de üretilmişlerdir. Bu nedenle  aynı sınıf dedektörler arasında fiyat farklılıkları görülebilir. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren çok çeşitli dedektör çeşitleri mevcuttur. Bunları başlıca Metal (altın define), Güvenlik, Endüstriyel, Jeofizik, Askeri ve Balistik olarak sıralayabiliriz.

  • Dedektörleri kullanım alanlarına göre başlıca bir kaç sınıfta sıralayabiliriz.
  • Jeofizik - Ground penetrating radar, Manyetometre, Rezistivite cihazı
  • Metal (define altın) -  Metal dedektörleri, alan tarama cihazları, alan tarama çubukları 
  • Güvenlik - Kapı Dedektörleri, Üst Arama Dedektörleri, X-Ray Görüntüleme Sistemleri, Araç altı görüntüleme sistemleri.
  • Endüstriyel - Gıda, Tekstil, Plastik sanayilerinde kullanılan dedektörler.
  • Teknik - İnşaat, Yol, Yapı, Su kaçağı, kablo-boru ve menhol kapak tespitlerinde kullanılan dedektörler.
  • Askeri-Balistik - Mayın ve bomba arama, suç unsurları, mermi ve kovan tespitleri için kullanılan dedektörler.

DEDEKTÖR MODELLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN   ALAN TARAMA FİYATLARI