Dedektör Derinlikleri

DEDEKTÖR DERİNLİKLERİ

 

   


Dedektör Derinlikleri

Dedektör derinlikleri dedektörlerin teknolojik alt yapısı, çalışma sistemi ve modeline değişiklik gösterir. Dedektörler farklı çalışma sistemlerine sahiptirler. Bazı dedektörler ayrımlı aramada derinlik kaybı yaşayabilir. Bazı altın ve hazine arama dedektörleri de ayrım modunda çalışsa dahi derinlik kaybı yaşamadan algılama yapabilir.

Altın dedektörü derinlikleri tabi ki çok önemlidir fakat arazide arama yaparken derinlik kadar ayrımda önemlidir. Örneğin mineralin yüksek olduğu bir toprakta mineralle metalin ayrımını iyi yapamayan bir dedektörün pek işinize yarayacağı söylenemez çünkü manyetik yüklenen yoğun oranda maden içeren minerallere metal diye ötebilir. Hatalı diye tabir edeceğimiz yalancı sinyallere çok emek verip derin kazılar yapmak zorunda kalabilirsiniz fakat elinize acı bir tecrübe, yorgunluk ve hayal kırıklığından başka hiç bir şey geçmez. Bu nedenle dedektör satın alırken arama yapılacak toprak yapısına göre seçim yapılmalı ve karar verirken her ne kadar derinlik önemli olsa da ayrımı da kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Dedektör derinlikleri

Define dedektörü derinlikleri cihazın teknolojisi kadar toprağın mineral yapısı ve toprak altında olan materyalin ne kadar süredir orada olduğu ile doğru orantılıdır. Çünkü toprak altında kalış süresi ne kadar uzun olursa o kadar manyetik alanı da artacağı için daha derinde de cihazınız tarafından fark edilebilir, doğru tespit ile mutlu sona ulaşma şansınız artar. Ayrıca maden ve mineral yapısının düşük olduğu topraklarda cihazlar daha iyi gözlem yapabildiğinden daha derinlere ulaşmanız muhtemeldir. Bu da tıpkı binaların arasından bir noktayı görmeye çalışmakla yüksek bir yapı üzerinden aynı noktayı kolayca görmeye benzemektedir.

Dedektör derinlikleri tercihi yapacağınız durumda  satış yapan firmanın satış temsilcisi ne içinde bulunduğunuz durumu ve beklentilerinizi belirtin. Varsa eski dedektör tecrübenizi dedektörden beklentinizi, kendi durumunuzu ve arama yapacağınız alanın özelliklerini toprak yapısını ve arama yapacağınız yöntemi tek para, derin arama gibi mutlaka anlatın ve daha derin bir cihaz alıp yanlış sonuçlara ulaşmaktansa daha elverişli bir cihaz alıp en azından karşı karşıya olduğunuz hazineyi daha rahat bulabilir. Ekstra maliyetlerden kaçınır ve daha memnun bir kullanıcı olursunuz. Alan tarama sistemleri 

ALTIN AYRIMLI DERİN DEDEKTÖRLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ürünler