Dedektör Çeşitleri

DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİ

 

   


Dedektör Çeşitleri

Dedektörler çeşitleri Dedektörler üretim amaçlarına göre farklı alanlarda kullanılır. Dedektör çeşitleri ve fiyatları na göre bir çok model bulunmaktadır. Bunlardan bazıları hazine araması için kullanılanlar, askeri amaçla kullanılanlar, inşaat sektöründe kullanılanlar, güvenlik amaçlı kullanılanlar, teknik amaçlı kullanılanlar, arkeolojik jeofizik alanında zemin etüdü için kullanılanlardır. Dedektör çeşitleri ve özelllikleri nde farklılıklar bulunmaktadır kullanım alanlarına ve teknik donanım farklılıklarına göre ihtiyaca ve bunun gibi çeşitli amaçlar için özel üretilen ve kullanılan dedektörler bulunmaktadır.

Dedektör çeşitleri

A) Hobi tek para dedektörleri : Genellikle toprak yüzeyine dağınık olarak düşmüş olan küçük çaptaki tek paraları, altınları yer yüzünün bir kaç santimetre altında olan herhangi bir metali tespit emekte başarılıdırlar. Fakat derinlik konusunda sorun yaşarlar ve toprağın metrelerce altındaki metalleri ne yazık ki göremezler.

B) Mayın dedektörleri : Her geçen gün mayınlardan yahut toprağın altında kalmış fakat patlamamış cephane türevli materyallerin patlamasıyla can kayıpları yaşanmaktadır. Bu sebeple güvenlik güçleri mayın aramasına çıktıklarında yanlarında götürdükleri bu detektörler ile toprak altındaki cephane türevli materyalleri kolay tespit edebilmekte ve can kayıpları önlemektir.

C) Teknik Dedektörler : Teknik dedektörlerin kullanım alanları, bir inşaat veya bina yapısı yapılmadan önce yerin altında bu yapıya zarar verecek yahut bu yapının zarar vereceği bir şey olup olmadığını saptamaktır. Bu amaçla dedektör kullanımı gerek zaman kaybından gerek yer altındaki her hangi bir yapıya zarar verip geri dönüşü olmayan kayıpları önlemektir.

D) Arkeolojik Kazılar : Arkeolojik kazılarda dedektör kullanımı esastır. Amaç mahzen oda tünel gibi tarih kokan gizli kalmış bölümleri açığa çıkarmaktır. Bu bakımda dedektör büyük önem arz etmektedir. Günümüzde arkeologlar yaptıkları her kazıda muhakkak detektörlere yer vermektedirler. Alan tarama çeşitleri

ADRENALİN DEDEKTÖR ÜRÜNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !!!

Ürünler