Dedektör Altın Arama - Define Bulma

DEDEKTÖR ALTIN ARAMA

Dedektör Altın Arama

Dedektör altın arama da dikkat edilmesi gerekenler. Define bulma da veya farklı bir amaçla kullanılan bir çok dedektör çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları define arama da kullanılanlar, askeri amaçla kullanılanlar inşaat sektöründe kullanılanlar güvenlik amaçlı kullanılanlar, teknik amaçlı kullanılanlar dır.

  • A) Tek para dedektörleri : Genellikle küçük çapta olan paraları altınları yüzeye yakın mesafede olan herhangi bir metali çıkartmada başarılıdırlar. Fakat derinlik konusunda sorun yaşarlar ve toprağın metrelerce altındaki metalleri define bulma da ne yazık ki göremezler.
  • B)  Askeri dedektörleri : Her geçen gün mayınlardan yahut toprağın altında kalmış fakat patlamamış cephane türevli materyallerin parlamasıyla can kayıpları yaşanmaktadır bu sebeple güvenlik güçleri aramalara çıktıklarında yanlarında götürdükleri bu detektörlerle toprak altındaki cephane türevli materyalleri kolay tespit edebilmekte ve can kayıpları vermemeye çalışmaktadır.
  • C) Teknik Dedektörler : Teknik amaçlı dedektörler de amaçlanan şey bir yapıyı yapmadan önce yerin altında bu yapıya zarar verecek yahut bu yapının zarar vereceği bir şey olup olmadığını saptamaktır. Bu amaçla dedektör kullanımı gerek zaman kaybından gerek yer altındaki herhangi bir yapıya zarar verip geri dönüşü olmayan kayıplar vermemektir.
  • D) Arkeolojik Kazılar : Dedektör define arama ve arkeolojik kazılarda dedektör kullanımı esastır. Amaç mahzen oda tünel gibi tarih kokan gizli kalmış bölümleri açığa çıkarmaktır. Bu bakımda dedektör büyük önem arz etmektedir. Günümüzde arkeologlar yaptıkları her kazıda define bulma k için muhakkak dedektörlere yer vermektedirler.

Dedektör Altın arama

Görüntülü dedektörler verileri toplayıp kullanıcısına kendi ekranında çok detaylı bir şekilde raporlar sunar. Grafikler ile desteklenmiş üç boyutlu görüntüleri oluşturur ve bütün bunlar kullanıcısına hedefi daha doğru ve emin şekilde bulmasına katkı sağlar. Elbette zamandan çok tasarruf sağlar, zira derin kazılar yapıp yapmamayı ekrandaki verilerin ışığında kullanıcı kolaylıkla karar verebilecek donanıma sahip olur.

DEFİNE BULMA

Ancak dünyadaki bugünün en üst teknolojisi bile yerin altından sağlıklı veya gerçekçi bir görüntüyü sadece sinyaller göndererek, kazmadan göstermeye kafi değildir. Böyle bir teknoloji henüz yoktur. Ancak gelişmiş teknoloji kullanan Define dedektörleri metal objenin sinyal cins ve gücüne göre, sinyalin başladığı ve sona erdiği noktaları sinyalin yansıma zamanlamasını ve şiddetine göre gelişmiş algoritmalarla hesaplayarak ekrana 3 boyutlu ve renkli grafikler çizmekteler. Bu görüntüler detaylı olarak objenin ne derinlikte, ne boyutlarda , ne cinste bir metal olabileceği hakkında tahmini bilgiler sunar.

Dedektör altın arama sırasında elde edilen tüm ölçüm ve verileri çok hızlı bir biçimde işleyerek, parametreleri oluşturur. Bu verilerin ışığında yüksek verimli işlemciler ve gelişmiş yazılımı sayesinde hedefe odaklanmayı, çevre koşullarını doğru analiz etmeyi, görüntü ile desteklenmiş bir arama yapmayı garanti eder. Görüntülü olmayan dedektör farkları aramalarda veya arama sonuçlarında kullanıcısına daha az ve kısıtlı bilgi sunacağı bilinmelidir. Define alan tarama cihazı

Ürünler