altın arama cihazı

ALTIN ARAMA CİHAZI

Altın arama dedektörleri derinlerde hazine ve define arayan avcılar için üretilmiştir. Altın arama cihazı standart paket içeriğinde teslim edilen 15 m ölçüm kablosu ile 500 m2 alan 15 m derinliğe kadar taranabilir. Algılama derinliği ve tarama alanı ölçüm kablosu değiştirilerek arttırılabilir. 30 metre ölçüm kablosu ile 1000 m2 alan 30 metre derinliğe kadar taranabilir.

Rezistivite Altın Arama Cihazı en büyük avantajı kullanımının çok basit olması ve doğru kullanabilmek için özel bir eğitim gerektirmemesidir. Tek bir operatör tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve doğru ölçümler yapılabilir. Sinyaller, kare formunda 6 yönde 4 elektrot vasıtasıyla iletilir.

ALTIN ARAMA DEDEKTÖRLERİ

Rezistivite Altın arama cihazı, uzun yıllar yer altında kalmış hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, ve suyun, tespit edilebilmesi için üretilmiş bilimsel bir cihazdır.  Altın arama cihazı nın çalışma prensibi, toprağa kare şeklinde saplanan elektrotlar arasın da oluşan zemin direncinin ölçülmesidir. Zeminin direnci su, metal veya boşluk gibi faktörlerin varoluşu ile değişiklik gösterir. Altın arama cihazı nın lcd arama göstergesinde boşluk, su, demir ve kıymetli madenler büyük hacimli kayalar ve minerallerin öz direnç değeri gösterilir. Bir metal hedefin sağlıklı tespit edilebilmesi en az 20 yıl süre toprak altında bulunması gerekmektedir.

Rezistivite Alan Tarama Cihazı ile ufak tek para, çivi, gazoz kapağı vb küçük metal cisimler tespit edilemez. Bu özellik defineyi ararken küçük metal cisimlerin kullanıcı üzerindeki yaratacağı negatif etkiyi de yok eder. Rezistivite Altın Arama Cihazı arkeologların, maden mühendislerinin, jeologların ve define arayıcılarının kullandığı tamamen bilimsel jeofizik cihazdır. Sınıfında hazine ve define arayıcıları için üretilmiş ilk altın arama dedektörleri dir.

altın arama cihazı

TEKNİK ÖZELLİKLER
Tarama alanı (500m2) – 15 metre derinlik – Hassas dijital ekran

Hedef tanımlama ledi – Kolay ve portatif tasarım – Darbeye dayanıklı çanta

4 Zemin Elektrodu – 4 x 15 m Ölçüm kablosu – 12V 4.5 Ah batarya

220V otomatik şarj cihazı – 2 Yıl garanti – Türkçe kullanım kılavuzu

 

Prev 1 of 4 Next
Prev 1 of 4 Next