Alan Tarama - Altın Arama Makinaları

Alan Tarama


EVOLUTİON

Pro Paket Taksitli Fiyatı: 6825 TL

Pro Paket Nakit Fiyatı: 6500 TL

Basic Paket Taksitli Fiyatı: 4725 TL

Basic Paket Nakit Fiyatı: 4500 TL


Kredi Kartı Satış
Dedektör Kapıda Ödeme
Dedektör Havale İndirimi
Adrenalin Dedektör Güvenlik

PAYLAŞ :     whatsapp     facebook     twitter

 

   


ALAN TARAMA

Alan Tarama

Alan Tarama

Alan tarama, Altın arama makinaları yaklaşık 4000 yıl önce insanoğlu, ağaç dallarıyla tarama yapıp su bulmayı keşfetmiştir. Temelde insanoğlunda var olan statik enerjiyle kütlelerin yaymış oldukları enerjiler arasında anlaşılır bir mantık kullanmışlardır.

Günümüzde nadir de olsa doğru şekilde bu mantıkla hareket eden teknik altın arama aletleri kullanılmaktadır. Bu şekilde sondaj yapılarak yeraltı yapılarını incelemek, su kuyularını açmak, bazı madenlerin damar veya yataklarına ulaşmak mümkün olmuştur.

Bu yöntem ile kullanılan en iyi  alan tarama cihazları, sadece su bulmakta kalmayıp, yer altında olan boşlukları. Yoğun olan mineralleri, metal elementleri ve en sonunda bunların arasında en kıymetli metal olan altın madenini bulmada büyük bir yardım sağlamıştır.

Altın arama dedektörü, teorik olarak yer altında bulunan her metalin bir enerjisi oluşmaktadır. Biriken enerji yerin altından 45 derecelik açılar ile bulunduğu yerden her yöne doğru yayılmaktadır. Ayrıca bu sinyaller yeryüzüne vardıkları anda 90 derecelik dik açıya kavuşmakta ve takriben 100-160 cm daha yükselmektedirler.

Tüm bu fiziksel gerçeklerden yola çıkıldığı zaman, günümüzde bu alanlarda geliştirilmiş olan bir takım pratik ve kullanışlı jeofiziksel define arama cihazları vardır. Ve bunlara genel olarak piyasada uzaktan algılama cihazları denilmektedir.

Boşluk arama cihazları, özellikle çok geniş arazilerde ve çok derinde olabilen bazı metal yada boşlukların tespit etmeye yarayan yardımcı cihazlardır.

Alan tarama

Alan tarama sistemleri, dedektörlere göre büyük arazilerde hedef noktaya varmada veya yön gösteriminde oldukça pratik ve çok hızlı sonuç veren cihazlardır.

Alanda arama yapılırken nihai hedef tespiti için ilk zamanlarda bir define arama dedektörü ile mutlaka desteklenmesi gerekmektedir. Altın arama makinaları, statik enerjiyi cihazın kullanıcıdan direkt olarak alıp. Hareket kabiliyeti yüksek olan mekanik bir sistem ile hedefin yaymış olduğu frekansları algılayarak yön gösterir.

Taradığınız alan da istenilen doğru hedefe varmak için altın arama makinaları nın gösterdiği yönleri ve çalışma prensibini çok iyi anlamak gerekir. Toprağın içinde bulunan minerallerin fazlalığı ya da yoğunluğu altın arama dedektörleri'nın kararsız davranmasına neden olabilir.

ALTIN ARAMA MAKİNALARI 

En iyi define arama cihazları ile en net ve hızlı sonucu almak, ana teori ve buna bağlı prensibi değişikliğe kesinlikle uğratmadan, statik enerjiyi kullanarak gerçekleşmektedir. Yer altında bulunan metal kütlelerin uzun zaman bulunduğu yerlerde hiç açılmadan duruyor olması, metal kütlenin çevresinde manyetik bir alan oluşturmaktadır. Bu “manyetik alan”, nesnenin toprak altında kalma zamanı uzadıkça daha da genişleyerek büyümektedir. Manyetik alanın, metal etkisi sebebiyle metal nesneleri daha büyük veya çok daha derinden tespit edilmesine yardımcı olacaktır. 

EN İYİ ALTIN ARAMA CİHAZLARI'NI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !!!